16 نوع شخصیت

 

 

 

انسان موجودی با خصوصیات و نقش های متنوع است که  این خصوصیات در مجموع منجر به تشکیل شخصیت فردی افراد می شوند.

 

 

 

 

افراد مختلف با توجه به این شخصیت و خصوصیات رفتاری ، دارای توانایی های مختلفی هستند که مناسب انجام مسئولیت و تخصص متفاوتی می شوند ، از این رو شناخت خصوصیات دقیق تر هر فرد ، مدیران را در تقسیم وظایف در شرایط درست تری قرار می دهد تا احتمال موفقیت افراد درمسئولیت های تفویض شده بالا تر برود .

همانطور که پیشتر در مطلبی با عنوان پنج جنبه شخصیت  به شناسایی عوامل جنبه های شخصیتی ، نقش ها ، استراتژی ها پرداختیم ، حال میخواهیم به صورت تفکیک شده خصوصیات 16 نوع شخصیتی که بر اساس نقش ها تقسیم شده هستند بپردازیم .

در این تقسیم بندی افراد در یکی از 4 نقش اصلی قرار می گیرد و هر نقش به 4 مدل شخصیتی تقسیم میشود که در کل 16 نوع شخصیت با توانایی و خصوصیات متفاوت را بوجود می آورند .

 

 

 

 

 

تحلیلگران

 

این نوع شخصیت ها عقلانیت و بی طرفی را در آغوش می گیرند ، در بحث های فکری و زمینه های علمی یا فناوری عالی هستند. آنها به شدت مستقل ، متشکل از ذهن ، قدرت اراده و تخیل هستند و از دیدگاه فایده ای به خیلی چیزها نزدیک می شوند و به آنچه که همه را راضی می کند ، بسیار علاقه مند هستند. این صفات باعث می شود که تحلیلگران بسیار متفکرو استراتژیک باشند ، که در مورد اقدامات اجتماعی یا عاشقانه مشکلاتی ایجاد می کنند.

 

 

دیپلمات ها

 

 

دیپلمات ها بر همدلی و همکاری متمرکز هستند و در دیپلماسی و مشاوره می درخشند. افراد متعلق به این گروه علاقه متد به کار گروهی و تخیل هستند و غالباً نقش سازنده ها را در محیط کار یا محافل اجتماعی خود بازی می کنند. این صفات باعث می شود که دیپلمات ها افراد گرم ، همدل و تأثیرگذار باشند ، اما در مواردی که نیاز به تکیه بر عقلانیت مطلق یا تصمیم گیری های دشوار وجود داشته باشد ، مشکل هایی را ایجاد می کنند .

 

 

نگهبانان

 

نگهبانان گروهی و بسیار عملی هستند و هرجا که می روند نظم ، امنیت و ثبات را ایجاد می کنند. افرادی که متعلق به یکی از شخصیت های این گروه هستند ، سخت کوش ، دقیق و سنتی هستند و در زمینه های لجستیکی یا اداری برتری دارند ، به ویژه افرادی که به سلسله مراتب و قوانین روشن تکیه می کنند. این نوع شخصیت ها به برنامه های خود می چسبند و از وظایف دشوار فرار نمی کنند  بااین حال آنها تمایلی به پذیرش دیدگاه های مختلف ندارند و نمی توانند انعطاف پذیر باشند.

 

 

کاوشگر


کاوشگران یا کاشفان  خودجوش تر از همه هستند ، همچنین توانایی هماهنگی با محیط اطراف خود را به روشی فراتر از سایر انواع دارند  . کاشفان سودمند و کاربردی هستند و در موقعیت هایی که نیاز به واکنش سریع و توانایی فکر کردن دارد می درخشد. آنها استادان ابزارها و تکنیک ها هستند و از روش های مختلفی استفاده می کنند - از تسلط بر ابزارهای بدنی گرفته تا متقاعد کردن افراد دیگر ، این نوع شخصیت ها در بحران های فروش غیر قابل تعویض هستند - با این حال ، برخی ویژگی های آنها می تواند آنها را به سمت تلاش های مخاطره آمیز و یا صرفاً  لذت های حسی سوق دهد

 

 

در بخش های بعدی به بررسی خصوصیات هر یک از این 16 نوع شخصیت خواهیم پرداخت .

 

 

 

 

یکی از خدمات ما مناسب شرایط  شماست و باعث افزایش فروش و حل مشکلات موجود شما میشود.

 

- مشـاوره رایـگان

- مشـاوره تلفنی
- تدوین استراتژی
- دیجیتال مارکتینگ
- برندسازی و کمپین تبلیغاتی

 

 

شخصیت ،16 شخصیت ها،بازاریابی،فروش، فروش حرفه ایی، دیجیتال مارکتینگ، کمپین، کمپینگ تبلیغاتی،بیزینس پلن،طرح تجاری ، برنامه بازاریابی،برنامه فروش،خلق فروش حرفه ایی، اسماعیل احتمالی،مدیریت بازاریابی، مدیریت فروشcpsT