کاشفان

 

 

نقش کاشفان به 4 مدل شخصیتی تقسیم میشود :

دارای ذوق / نابغه

کارآفرین

سرگرم کننده

ماجراجو / شخصیت جسور

 

 

در اینجا به اختصار به توضیح هر یک از این تیپ های  شخصیتی می پردازیم و در صورت تمایل شما می توانید اطلاعات بیشتر را در صفحه مخصوص آن تیپ مطالعه فرمایید .

 

 

 

 

 

نابغه

نابغه ها / شخصیتهای دارای ذوق به دلیل تسلط فنی و تمایل به بداهه نوازی ، در یافتن راه حل های بی نظیر برای چالش های به ظاهر غیرممکن مناسب هستند.  تمایل آنها برای کشف و یادگیری چیزهای جدید در بسیاری از زمینه ها از جمله رشد شخصی آنها بسیار ارزشمند است.

این شخصیت ها را می توان به راحتی در مناطقی که تمرکز آنها روی امور عملی بیشتر از یک دارایی است ، مسئولیت پذیر کرد. چه در حال پیدا کردن (یا نگه داشتن) شریک زندگی ، رسیدن به ارتفاعات خیره کننده در نردبان شغلی ، یا  برنامه ریزی برای آینده ، آنها نیاز به یک تلاش آگاهانه برای توسعه صفات ضعیف تر و مهارت های اضافی خود دارد .

 

 برای مطالعه بیشتر خصوصیات نابغه ها کلیک کنید.

 

 

 

 کارآفرین

 

 

 

 تعداد کمی از شخصیت ها به اندازه کارآفرینان جذاب هستند. کارآفرینان در یافتن چیزهای جدید و هیجان انگیز بسیار عالی هستند .  آنها عاشق دانش و فلسفه هستند ، اما نه به خاطر خودشان . نکته جالب برای شخصیتهای کارآفرین ، یافتن ایده هایی است که می توانند عملی کنند .

آنها با ترکیب جسارت در کارها ، می توانند ایده ها و راه حل های جدید را آزمایش کنند. آنها کارها را به شکلی جمع می کنند که هیچ کس فکر نمی کند.

 کارآفرینان ترجیح می دهند به طور واضح و با سوالات و پاسخ های مستقیم و واقعی ارتباط برقرار کنند. چیزها همان چیزی هستند که هستند .

 

 

 برای مطالعه بیشتر خصوصیات کارآفرینان کلیک کنید.

 

 

 

 

سرگرم کننده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

افراد با این نوع شخصیت مایل به تجربه هر چیزی هستند ، شخصیت های سرگرم کننده دوست دارند سبک های جدید را آزمایش کنند و دائما روش های جدیدی را برای حضور در جمع پیدا می کنند.

آنها به شدت احساساتی هستند و در برابر انتقاد بسیار آسیب پذیر هستند - اگر احساس کنند که به گوشه انداخته شده اند واکنش بد نشان می دهند. این احتمالاً بزرگترین ضعف بازیگران است.

بیش از همه چیز دوست دارند به مردم توجه کنند. آنها اجتماعی و شوخ طبع هستند ، و تقریباً هرگز از بحث و گفتگو  عقب نمی روند . برای افرادی که از این نوع شخصیت برخوردار هستند ، خوشبختی و رضایت زمانی است که در جمع هستند .

 

 برای مطالعه بیشتر خصوصیات سرگرم کننده کلیک کنید.

 

 

 

ماجراجو

 

 

 

 

افراد با این نوع شخصیت آرام و خونگرم هستند و نگرش " من زنده هستم . اجازه دهید زندگی می کنم " دارند . آنها به طور طبیعی محبوب هستند .

 ماجراجویان به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و به آنها در برقراری هماهنگی و تصمیمات درست کمک می کنند و درگیری را به حداقل می رسانند.

 ماجراجویان قادر هستند خلاقیت خود را به روش های ملموس و با زیبایی خیره کننده نشان دهند. چه نوشتن آهنگ ، چه نقاشی از یک احساسات و یا ارائه یک آمار به صورت نمودار .

آزادی بیان اغلب اولویت اصلی ماجراجویان است. هر چیزی که با آن در ارتباط هستند ، مانند سنت ها و قوانین سخت ، احساس شخصیتی را در آنها ایجاد می کند.

این نوع شخصیت به تعهدات و برنامه های بلند مدت بی اعتنا هستند و قالبا غیرقابل پیش بینی می باشند ، تمایلی به برنامه ریزی برای آینده ندارند که می تواند باعث ایجاد فشار در روابط عاشقانه  و مشکلات مالی در زندگی شود.

 

 

 

 برای مطالعه بیشتر خصوصیات ماجراجو کلیک کنید.