جستجو   :  

منطق گرایان از شخصیتهای تحلیلگران

 

 

 

چه کسی یک منطق گرا (INTP) است؟

 

منطق گرایان (INTP) افرادی با صفات شخصیتی درونگرا ، خودآموز ، متفکر است . این متفکران انعطاف پذیر از یک رویکرد غیر متعارف در بسیاری از جنبه های زندگی لذت می برند. آنها غالباً به دنبال راه های غیرممکن هستند و تمایل به آزمایش خلاق شخصی را دارند.

از دیروز بیاموز، برای امروز زندگی کن، به فردا امیدوار باش. مسئله ی مهم این است که دست از سوال پرسیدن بر ندارید.

آلبرت انیشتین

نوع شخصیت منطق گرا نسبتاً نادر است و تنها سه درصد از جمعیت را تشکیل می دهد ، که قطعاً این یک چیز خوب برای آنها است ، زیرا هیچ چیز از )رایج بودن( ناراحت شان  نمی کند . منطق گرا به خلاقیت ، چشم انداز بی نظیر و عقل جدی خود میبالند. منطق گرا که معمولاً به عنوان فیلسوف ، معمار یا استاد رویایی شناخته می شوند و مسئولیت بسیاری از اکتشافات علمی در طول تاریخ بوده اند.

 

زندگی بررسی نشده ارزش زیستن ندارد.

 

منطق گرا به دلیل تئوریهای درخشان و منطق بی امان شناخته می شوند - در واقع ، آنها منطقی ترین و دقیق ترین انواع شخصیت محسوب می شوند.

 

آنها عاشق الگوها هستند و اختلاف نظرات را بعنوان یک سرگرمی توصیف می کنند و به دروغ گفتن به عنوان  یک منطق بد فکر می کنند. این باعث می شود که حرف منطق گرا همیشه کمی اقراق امیز باشد - این طور نیست که آنها بی اخلاق باشند ، بلکه افراد با شخصیت منطق گرا تمایل دارند افکاری را که کاملاً توسعه نیافته اند را به اشتراک بگذارند ، و از دیگران به عنوان تابلوی صدایی برای ایده استفاده کنند.

این ممکن است باعث شود آنها غیرقابل اعتماد به نظر برسند ، اما در واقعیت هیچ کس مشتاق تر و توانمندتر از آنها برای کشف یک مشکل نیستند و از طریق عوامل و جزئیات موجود که مسئله را در بر می گیرد  یک راه حل منحصر به فرد و عملی را ایجاد می کنند - فقط انتظار پیشرفت دقیق و کامل را نداشته باشید.

افرادی که نوع شخصیت منطق گرا دارند ، علاقه ای به فعالیت های روزمره ندارند ، اما وقتی محیطی را پیدا کنند که نبوغ و پتانسیل خلاق خود را بیان کنند ، هیچ محدودیتی برای صرف زمان و انرژی برای ایجاد یک راه حل روشنگری و بی طرفانه  نخواهد داشت.

 

خرد در حیرت آغاز می شود

به نظر می رسد آنها ممکن است از یک جریان روزانه بی وقفه دور شوند ، اما روند فکر منطق گرا بی وقفه است ، و ذهن آنها سرشار از ایده است . این تفکرات مداوم می تواند باعث شود که از نظر ظاهری احمقانه بنظر برسند ، زیرا آنها غالباً در ذهن خود درگیر هستند ، اما واقعاً منطقی ها با افرادی که می شناسند و یا علایق خود را با آنها به اشتراک می گذارند کاملاً آرام و دوستانه هستند. با این وجود ، وقتی شخصیتهای منطق گرا در بین چهره های ناآشنا قرار دارند ، خجالتی می شوند  و اگر معتقد باشند نتیجه گیری یا نظریه های منطقی آنها مورد انتقاد قرار می گیرد به سرعت از آن مکان خارج می شوند .

 

هنگامی که منطق گرا هیجان زده می شود ، می تواند بدون تناقض بگفتگو بپردازد و تلاش می کنند زنجیره ای از نتایج منطقی را که منجر به شکل گیری آخرین ایده او شده است را توضیح دهد . در اکثر اوقات ، منطقی ها قبل از این که درک کنید چه چیزی می خواستند بگویند ، ترجیح می دهند از موضوع رد شوند .

وقتی که مردم فرآیندهای تفکر خود را از نظر ذهنیت و احساس به منطقیان توضیح میدهند.مثل یک ساعت کاری بشدت پیچیده در طول روز است ،آنها با استفاده از هر واقعیت و ایده ممکن ، یک دوز سنگین استدلال خلاق و نتایج منطقی را با صدایی بلند و بدون استرس را تحویل شما می دهند - اینگونه است که ذهن یک منطق گرا  کار می کند .

بگذار کسانی که جهان را به حرکت در می آورند ، خودشان را حرکت دهند

 

خلق فروش حرفه ایی، منطق گرایان، 16 تیپ شخصیتی، تحلیلگرایان

 

 

علاوه بر این ، منطقیان نمی توانند شکایات عاطفی را درک کنند ، و دوستانشان بستر حمایت عاطفی را در آنها نمی یابند. افرادی که از نظر شخصیت منطق گرا هستند ، ترجیح می دهند یک سری پیشنهادات منطقی برای چگونگی حل مسئله اساسی ایجاد کنند ، چشم اندازی که همیشه مورد استقبال همراهان حساس آنها قرار نمی گیرد. این احتمالاً در بیشتر پیمانها و اهداف اجتماعی نیز وجود دارد ، مانند برنامه ریزی شام و ازدواج ، زیرا منطق گرا ها بیشتر به اصالت و نتایج کارآمد توجه می کنند تا احساسات .

تنها چیزی که منطق گرا ها را منزوی می کند ، ترس بی قرار و فراگیر آنها از شکست است. شخصیت های منطقی چنان مستعد ارزیابی افکار و تئوری های خود هستند و نگران این هستند که برخی از تفکرهای مهمشان نادیده گرفته شود و در یک دنیای نامشهود که در آن هرگز افکارشان به طور واقعی اعمال نمی شوند قرارگیرند. فائق آمدن بر این شک و تردید بزرگترین چالشی است که منطق گرا ها احتمالاً با آن روبرو هستند ، اما هدیه های فکری - بزرگ و کوچک –  که آنها به جهانیان اعطا می کنند ارزش این شخصیت ها را افزایش می دهد.

 

 

 

نمونه هایی از منطقگرایانی که شاید بشناسید

منطقگرا، تحلیلگرایان، تیپ شخصیتی،خلق فروش حرفه ایی

 

منطقگرا، تحلیلگرایان، تیپ شخصیتی،خلق فروش حرفه ایی؛ اسماعیل احتمالی ، مدیریت بازاریابی و فروش

تاریخ درج  :  1399/4/3  
تعداد بازدید تا کنون :72

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی