جستجو   :  

چه کسی یک مناظره گر است

 

خلق فروش حرفه ایی، مناظره گران

 

 

مناظره گران

 

چه کسی یک مناظره گر(ENTP) است؟

مناظره گر(ENTP) یک فرد با صفات شخصیتی برونگرا ، خودآموز ، متفکر است . آنها خلاق وتمایل جسورانه  ای به ساختارشکنی و بازسازی ایده ها با توانایی ذهنی عالی دارند. آنها علیرغم هرگونه مقاومت ، اهداف خود را با جدیت دنبال می کنند.

هیچ کس فرایند درگیری ذهنی را بیشتر از نوع شخصیت مناظره گر دوست ندارد ، زیرا این امکان را برای آنها فراهم می کند تا با خیلی سریع ، پایگاه دانش گسترده انباشته شده و ظرفیت اتصال ایده های مختلف برای اثبات توانایی های خود را نمایش دهند.

مناظره گران در روند خرد کردن استدلال ها و عقاید مشخص می شود و اجازه می دهد تا روبان ها در باد بحرکت در آمده را همگان ببینند. آنها همیشه این کار را انجام نمی دهند ، زیرا تلاش می کنند تا به اهداف عمیق تر یا اهداف استراتژیک خود برسند.

اختلاط عجیب و غریب بین مناظره گران وجود دارد ، زیرا آنها کاملاً غیرقابل تصور هستند ، اما خستگی ناپذیر برای استدلال چیزی که واقعاً به آن اعتقاد ندارند می کنند ، پا به کفش دیگران می گذارند تا حقیقت را از منظر دیگری استدلال کنند.

از آنجا که مناظره گر کسانی هستند که بحث می کنند ، بازی کردن بعنوان مدافع شیطان به این افراد کمک می کند تا نه تنها حس بهتری نسبت به استدلال دیگران ایجاد کنند ، بلکه درک بهتری ازعقاید مخالف نیز دارند - این تاکتیک نباید با نوع درک متقابل شخصیتهای دیپلمات اشتباه گرفته شود - مناظره گران، مانند همه انواع شخصیت های تحلیلگر ، در جستجوی مداوم دانش هستند و راهی بهتر از حمله و دفاع از یک ایده ، از همه زاویه ، از هر طرف برای به دست آوردن موفقیت در استدلال های خود نمی شناسند .

 

 

در اینجا هیچ قانونی وجود ندارد - ما در تلاش هستیم تا کاری را انجام دهیم!

مسیر متفکر مستقل و ناامن را دنبال کنید. ایده های خود را در معرض خطرات جنجالی قرار دهید. روی تفکرات ذهنی خود تمرکز کنید و از هیچ برچسبی نترسید ، در مورد موضوعاتی که برای شما مهم به نظر می رسند ، بایستید و به هر قیمتی توانایی های خود را نشان دهید .

توماس جی واتسون

 خاق فروش حرفه ایی مناظره گران

 

مناظره گران با بهره گیری از دفاعیات ضعیف افراد ، از تمرین ذهنی که در زیرسؤال بردن شیوه تفکر غالب وجود دارد ، لذت ببرد و باعث می شوند در کار با سیستم های موجود یاغیرقابل تعویض هوشمندانه تر عمل کنند . شخصیت های بدهکار عاشق طوفان مغزی هستند و فکر می کنند توانایی های بزرگی دارند ، اما آنها تمام تلاش خود را برای گرفتارنشوند در انجام "كار ناخوشایند" می کنند . مناظره گران فقط حدود سه درصد از جمعیت را تشکیل می دهد و به آنها این امکان را می دهد تا ایده های اصلی را ایجاد کنند ، سپس کنار روند تا شخصیت های پرشمار و سریع تر بتوانند تدارکات اجرا ، نگهداری و کنترل را انجام دهند .

ظرفیت مناظره گران برای بحث و گفتگو می تواند نگران کننده باشد - در حالی که وقتی از مناظره گران خواسته می شود قدردانی کنند ، آنها بر روی شانه های دیگران قدم می گذارند ومی توانند به طرز دردناکی آنها را کوچک کنند ، با صراحت از رئیس خود در یک جلسه سؤال کنند ،  صداقت بی حد و حصر مناظره گران  پیچیده است ، به نظر نمی رسد حساس یا دلسوز باشند.  با انواع حساس تر جامعه به طور کلی درگیر تضاد هستند .

 

 راحتی ، احساسات  و حتی دروغ های سفید را بر حقایق ناخوشایند و عقلانیت ترجیح می دهند.

آنها متوجه خواهند شد که سرگرم شدن به دعواها بسیاری از پل ها را می سوزاند این  مناظره گران را ناامید می کند ،  در برخورد با دیگران احساساتشان را کنار می گذارند و همانطور که دوست دارند رفتار کنند ، مناظره گران تحمل کمی در مورد رفتارهای نامشخص دارند. شخصیت های مناظره گران ، بخود به خاطر دیدگاه ، اعتماد به نفس ، دانش و داشتن حس شوخ طبعی احترام می گذارند ، اما اغلب در استفاده از این خصوصیات به عنوان پایه ای برای روابط عمیق تر و روابط عاشقانه چندان موفق نیستند و باید بسیارتلاش کنند .

فرصت از دست رفته است زیرا به نظر می رسد کار سختی است .

مناظره گران راهی طولانی تر از بهره گیری از توانایی های طبیعی خود دارند - استقلال فکری و دید خارج از چهارچوب  در هنگام مسئولیت با ارزش است  . مناظره گران  برای رسیدن به ایده هایشان ، همیشه به نکات ریز توجه می کنند - آنها  دریافتند که پشتیبانی لازم برای موفقیت را ندارند بهمین دلیل بازی کردن در نقش مدافع شیطان برایشان پیروزی به ارمغان می آورد ، افراد با این نوع شخصیت ممکن است دریابند که پاداش پیچیده ترین چالش فکری ، درک یک دیدگاه احساسی  در کنار پیشبرد منطقی استدلال در خصوص سازش است.

 

 

مناظره گرانی که شما ممکن است بشناسید

 

خلق فروش حرفه ایی، مدیریت بازاریابی،مدیریت فروش، بازاریابی

 

 

 

تاریخ درج  :  1399/4/3  
تعداد بازدید تا کنون :52

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی