جستجو   :  

چه کسی میانجی است

 

 

 

 

 

 

چه کسی میانجی  (INFP) است؟

 

 

میانجی (INFP) شخصی با صفات شخصیتی درونگرا ، خودآموز ، احساساتی ، و تاثیرگذار است . از نوع شخصیت های نادر که تنها 4 درصد از جمعیت مردم جهان را تشکیل می دهند می باشند . ساکت ، روشن فکر ، آرمانگرا  و رویکرد دلسوزانه و خلاقانه ای را برای هر کاری انجام میدهند

شخصیت های میانجی آرمانگرایانی واقعی هستند ، همیشه در بدترین افراد و رویدادها به دنبال اشاره به نکات مثبت می باشند و در جستجوی راه هایی برای بهتر کردن امور هستند. در حالی که ممکن است آنها را آرام ، محفوظ یا حتی خجالتی تلقی کنند ، میانجی ها شعله و اشتیاق درونی بالایی دارند که می تواند درخشش واقعی و خیره کننده ایی داشته باشند. خطر احساس سوء تفاهم متاسفانه برای این نوع شخصیت زیاد است - اما وقتی افراد متفکر را پیدا می کنند تا وقت خود را با او سپری کنند ، هارمونی که از این دوستی احساس می کنید چشمه ای از شادی و الهام خواهد بود.

میانجی عضوی از گروه نقش دیپلمات ها است ، آنها بر اساس اصول خود هدایت می شوند نه منطق (تحلیلگران) ، هیجان (کاوشگر) یا عمل (نگهبانان) . هنگام تصمیم گیری در مورد چگونگی حرکت به جلو ، آنها با احترام ، زیبایی ، اخلاق و فضیلت نگاه می کنند - میانجی ها با خلوص نیت خود هدایت می شوند و نه پاداش و مجازات ها. افرادی که دارای نوع شخصیت میانجی  می باشند به این خصوصیات خود افتخار می کنند ، اما همه افراد ، محرک این احساسات را درک نمی کنند و می تواند منجر به انزوا آنها شود.

تمام قسمتهای طلا نمی درخشد. همه کسانی که سرگردان هستند گم نمی شوند. پیری که قوی است ، نمیمیرد . ریشه های عمیق توسط یخبندان نمی روند .


ما می دانیم چه هستیم ، اما آنچه را که ممکن است باشیم نمی دانیم

در بهترین حالت ، خصوصیات میانجی ها آنها را قادر می سازد تا با دیگران ارتباط برقرار کنند ، به راحتی با استعاره ها و مثل ها صحبت کنند ، وتوانایی های زیادی برای به اشتراک گذاشتن ایده های خود دارند وقدرت خود را به خوبی بسوی انجام کارهای خلاقانه سوق می دهد و جای تعجب ندارد که بسیاری از میانجی های مشهور شاعر ، نویسنده و بازیگر هستند . درک خود و جایگاهشان در جهان برای میانجی ها حائز اهمیت است و آنها با طرح کردن خود در کارشان ، این ایده ها را کشف می کنند.

میانجی ها استعدادی خاصی برای بیان خود دارند و زیبایی و اسرار آنها از طریق استعاره ها و شخصیت های داستانی فاش می شود .

توانایی میانجی ها علاوه بر زبان مادری درهنگام یادگیری زبان دوم یا سوم ! نیز متوقف نمی شود ، همانند بیشتر افرادی که دارای یکی از شخصیت های دیپلمات هستند ، این توانایی به عنوان یک استعداد برای آنها در برقراری ارتباط  در نظر گرفته می شود . همچنین تمایل میانجیان برای هماهنگی به آنها کمک می کند تا در هنگام برقراری ارتباط ، پیشرفت های چشک گیری کنند.


به بسیاری از افراد گوش دهید ، اما با تعداد معدودی صحبت کنید.

 

 میانجی ها بر خلاف عموزاده های برونگرای خود ، توجه خود را فقط به افراد معدودی معطوف می کنند ، این یک دلیل ارزشمندی است که بسیار محدود گسترش می یابد وانرژی آنها را تخلیه میکند .

 میانجی ها اگر مراقب نباشند می توانند خود را در جستجوی کارهای خیر از دست بدهند و از اتفاقات روزمره ای که زندگی خواهان آن است غافل شوند.  میانجی ها غالباً به تفکر عمیق فرو می روند و بیشتر از هر نوع شخصیت دیگری ، از تامل در مورد فرضیات و موارد فلسفی لذت می برند.  میانجی ها ممکن است بدون کنترل ، به حالت "زاهد" بروند ، و این می تواند انرژی و تلاش زیادی را از طرف دوستان یا شریک زندگی آنها بگیرد تا آنها را به دنیای واقعی برگرداند.

خوشبختانه مانند روییدن گلها در بهار ، محبت ، خلاقیت ، نوعدوستی و آرمان گرایی میانجی ها همیشه بر می گردد و پاداش آنها به کسانی که دوست دارند ، شاید نه با منطق و ابزارهای کاربردی بلکه با دلسوزی ، مهربانی والقا های زیبایی که ایجاد می کنند اعطا می شود .

  

میانجیانی که ممکن است بشناسید

 

 

 

تاریخ درج  :  1399/4/3  
تعداد بازدید تا کنون :31

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی