جستجو   :  

شخصیت نابغه یا دارای استعداد

 

 

 

نابغه / هنرمند / دارای استعداد 

Virtuoso

 

 

این شخصیت (ISTP) کیست؟

هنرمند نه به معنی شخصی که دارای شغل و تجربه هنری است ، بلکه هرشخصی که دارای توانایی ذاتی فنی و غیر فنی می باشد را شامل میشود .

شخصیت هنرمند  (ISTP) شخصی با صفات شخصیتی درونگرا ، ناظر ، متفکر  و تاثیرگذار است .  آنها تمایل دارند که یک ذهنیت فردگرایانه داشته باشند ، بدون نیاز به پیوندهای بیرونی  اهداف را دنبال می کنند. آنها زندگی را با کنجکاوی و مهارت شخصی درگیر می کنند و در صورت لزوم رویکرد خود را تغییر می دهند


می خواستم زندگی کنم ، زندگی متفاوت.  من نمی خواستم هر روز به یک مکان بروم و همان افراد را ببینم و همان کار را انجام دهم. من چالش های جالبی می خواستم.

هریسون فورد

 

نابغه ها دوست دارند با دست و چشمان خود اکتشاف کنند ، دنیای اطراف خود را با خردگرایی و کنجکاوی درونی لمس کرده و مورد بررسی قرار می دهند. افرادی که از این نوع شخصیت هستند ، سازندگان طبیعی هستند ، از پروژه ای به پروژه دیگر می روند ،  از محیط خود یاد می گیرند. غالباً مکانیک ها و مهندسان هیچ شادی را بیشتری از گرفتن کثیف دست و جدا کردن چیزها و کنار هم قرار دادن آنها  فقط کمی بهتر از گذشته پیدا نمی کند  .

 

 

هنرمند ایده ها را از طریق، ایجاد ، عیب یابی ، آزمایش و خطا و تجربه دست اول کشف می کنند،  آنها از اینكه افراد دیگر به پروژه هایشان علاقه مند می شوند ، لذت می برند و بعضی اوقات حتی به آنها توجه نمی كنند تا وارد فضایشان شوند. البته این به شرط آن است كه آن افراد در اصول و آزادی که دارند دخالت نكنند .

این افراد از ایده گرفتن و به اشتراک گذاشتن تجربه خود ، به خصوص با افرادی که به آنها اهمیت می دهند ، لذت می برند . فقط حدود پنج درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. زنان هنرمند به ویژه بسیار نادر هستند ، و نقشهای جنسیتی معمولی که جامعه از آن انتظار دارد می تواند وضعیت مناسبی نداشته باشد - که اغلب آنها از دوران جوانی در تقلید از پسرها دیده می شوند.

جرات به تفکیک کردن

گرچه تمایلات مکانیکی آنها باعث می شود که آنها در یک نگاه ساده به نظر برسند ، اما واقعاً کاملاً مبهم است.  دوستانه اما بسیار خصوصی ، آرام اما ناگهان پرتلاطم ، بسیار کنجکاو اما قادر به ماندن در مطالعات رسمی نیست .  ممکن است برای مدتی بسیار متعهد  و پایدار به نظر برسد ، اما آنها تمایل دارند تا یک فروشگاه از انرژی فعال را ایجاد کنند که بدون اخطار منفجر شود و منافع آنها را در جهت های جدید و جسورانه در نظر بگیرد.

 

 

هرچند این شخصیتها ها به تلاش برای کشف و یا تاثیر بهتر عملکرد ابزار و ... می پردازند ، ولی فقط  بعد از کشف تحقیق خود ، به ایجاد یک علاقه تحقیق و کشف جدید می پردازند.

تصمیمات  Virtuosos ناشی از احساس رئالیسم عملی است ، و در قلب آنها احساس قوی از انصاف مستقیم ، نگرشی که "با دیگران انجام شود" ، در واقع به توضیح بسیاری از خصوصیات گیج کننده این نابغه های هنرمند کمک می کند. اما به جای اینکه بیش از حد محتاط باشید و از پا جلو گذاشتن خودداری نکنید ، احتمالاًخیلی پیش خواهد رفت و قصاص مشابه ، خوب یا بد را به عنوان بازی منصفانه قبول می کنید.

بزرگترین مشکل که احتمالاً این شخصیت ها با آن روبرو می شود این است که آنها خیلی زود عمل می کنند ، ماهیت مجاز خود را تصور می کنند و فرض می کنند که دیگران همان هستند که آنها درک کرده اند . آنها اولین کسانی خواهند بود که یک شوخی غیر حساس می گویند ، بیش از حد خود را در پروژه شخص دیگری شرکت می دهند ، تنها ودر خانه بازی می کنند . هنرمندان / افراد دارای استعداد  به ناگهانی برنامه های خود را تغییر می دهند زیرا معتقد هستند اتفاق جالب دیگری پیش خواهد آمد.

هیچ چیز به اندازه توافق همگانه خسته کننده نیست .

افراد دارای استعداد می فهمند که بسیاری از شخصیت دیگر خیلی قاطعانه از قوانین و رفتارهای قابل قبول تر از قوانین خود قانون ترسیم می کنند - آنها نمی خواهند یک شوخی بی احساس را بشنوند ، و مطمئناً همچین حرفی را نمی زنند . حتی در یک مهمانی می خواهند در ساخت یک اسب بخار مشارکت کنند . نقض مرزهای  وضعیتی که از قبل از لحاظ عاطفی به اتهام رسیده باشد ، می تواند به طرز چشمگیری آنها را گوشه گیر و ناراحت کند .

 

با توجه به اینکه سنجیدن احساسات و انگیزه های Virtuosos چقدر دشوار است ، این افراد مشکل خاصی در پیش بینی احساسات دارند ، اما این فقط یک مورد طبیعی از صفات شخصیتی آنهاست. گرایش آنها به جستجوی روابط شخصی از طریق اقدامات خود و نه از طریق همدلی ، می تواند به برخی موقعیت های بسیار ناامیدکننده منجر شود.  افراد دارای شخصیت Virtuoso با مرزها و رهنمودها مبارزه می كنند ،آنها آزادی حرکت و رنگ آمیزی را در خارج از خطوط ترجیح می دهند .

این شخصیت به دنبال محیطی است که بتوانند با دوستانی که سبک  و روش غیرقابل پیش بینی بودن آنها را می فهمند کار کنند . ترکیب خلاقیت ، حس شوخ طبعی و رویکرد ساختن  و درست کردن ، راه حل های عملی و ...  آینده خوش ، قابل تحسین و مفیدی  را برای  Virtuosos ترسیم می کند  .

 

 

نمونه هایی از این شخصیت ها که ممکن است بشناسید

 

 

تاریخ درج  :  1399/4/3  
تعداد بازدید تا کنون :9

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی